Auto na zamówienie z dostawą pod dom to usługa coraz bardziej popularna, dowiedz się więcej!

Kupowanie auta na własną rękę to bardzo często proces czasochłonny, męczący i niejednokrotnie kosztowny. Osobie mniej obeznanej z samochodami i motoryzacją znacznie łatwiej jest podjąć nietrafioną decyzję często w oparciu o jej emocje.  Tymczasem, do kupna samochodu, który będzie nas cieszył przez najbliższe kilka lat, potrzeba jak najbardziej umiejętności logicznych I podejmowania decyzji na chłodno.

Na szczęście, możemy stwiedzić, że problem związany z kupnem samochodu po części jest już rozwiązany zwłaszcza w przypadku osób, które o motoryzacji nie mają zielonego pojęcia, a interesuje ich tylko jazda samochodem. Obecnie każdy może skorzystać z ciekawej propozycji pod tytułem: „auto na zamówienie”. Na czym to polega? Czytaj dalej, dowiesz się.

Co to znaczy auto na zamówienie?

W odpowiedzi na zapotrzebowania osób, które chętnie skorzystałyby z tego typu usług, pojawił się nowy model oferujący nietypowe, lecz jakże przydatne możliwości. Jeśli wybór i kupno samochodu to dla Ciebie czarna magia, kompletnie się na tym nie znasz, nie ma też kto Ci pomóc – możesz zwrócić się do profesjonalistów po pomoc.

Na czym to polega?

To zdecydowanie nowy sposób na kupno samochodu. Klient wypełnia formularz, często na stronie profesjonalnego dostawcy. Formularz zawiera dane osoby wypełniającej formularz (dane kontaktowe), jak i preferencje dotyczące wymarzonego samochodu. Resztą zajmuje się firma. Auto sprowadzone przez profesjonalistów odstawione jest do warsztatu lub pod same drzwi klienta. Cała praca wykonana jest przez firmę, która podejmuje się realizacji takiego zlecenia. To naprawdę proste – wypełniasz formularz, kontaktuje się z Tobą pracownik firmy, a po uzgodnionym terminie widzisz wymarzone autko u swych drzwi.

Jaki obszar obejmują takie usługi?

Generalnie, skąd sprowadzone zostanie auto, zależy od firmy, którą wybierzemy. Firmy bardzo często ściągają samochody z zagranicy, ponieważ łatwiej można zweryfikować faktyczny przebieg, jak i inne parametry. Na rynku dostępne są firmy sprowadzające auta zarówno z Niemiec czy Belgii, jak i ze Stanów. Decydując się na import auta ze Stanów, możemy ściągnąć taki model, jakiego na rynku europejskim nie dostaniemy – o bogatszym wyposażeniu i lepszych materiałach.

Plusy samochodów na zamówienie

Decydując się na samochód sprowadzony na zamówienie, oszczędzamy na czasie. Oddajemy wszystkie procedury w profesjonalne i doświadczone ręce. Niektóre firmy zapewniają także naprawę auta, tak więc samochód czekający na nas w warsztacie lub pod domem jest już w kondycji „do jazdy”. Pozostaje nam najczęściej tylko rejestracja takiego auta w urzędzie. Możemy też śledzić całą drogę naszego przyszłego autka, zanim nie stanie pod naszym domem.

Minusy samochodów na zamówienie

Generalnie, minusów jest znacznie mniej. Wiadomo, że kompleksowa usługa całościowo raczej będzie kosztowała więcej, niż gdybyśmy podjęli się kupna samochodu sami. Jednak oszczędzamy zarówno na stresie, jak i na czasie, czekając na gotowe do jazdy auto. Problem tkwi w reputacji firmy – najlepiej jest korzystać z usług profesjonalistów wypróbowanych na rynku, o bardzo dobrych opiniach. Dzięki temu skorzystamy ze sprawdzonych rozwiązań, które uchronią nas przed utratą naszych pieniędzy.

Jakie auta są sprowadzane do Polski? I dlaczego?

Wiele z aut znajdujących się na polskim rynku w kategorii używanych w związku z nowymi przepisami może nie nadawać się już do dalszego użytkowania. Ogromna część z nich w przeszłości i tak była sprowadzana z innych krajów. Nasz rodzimy rynek nie oferuje zbyt dużego wyboru jeśli chodzi o samochody. Ponadto, salony oferujące nowe samochody w Polsce często mają zawyżone ceny, z powodu różnic w kursach walutowych, innego opodatkowania i tym podobnych czynników. Dlatego też, decydując się na zakup auta sprowadzonego z zagranicy, możemy zyskać dobry pojazd za rozsądną cenę. Jedyną wątpliwością bywa, dlaczego poprzedni właściciel z zagranicy zdecydował się na sprzedaż samochodu. Jednak często zdarza się, że auto po prostu mu się znudziło. Za granicą są zupełnie inne kryteria finansowe, a samochód jest tak powszechny, jak w Polsce studia wyższe. Z tego powodu, sprowadzone auto o podobnym przebiegu jak i wieku może być w znacznie lepszej kondycji od samochodu, które zostało zakupione w polskich salonach. Drugą kwestią jest kultura jazdy jak i nawierzchnie. Polska należy do krajów z bardzo wysokim procentem wypadków samochodowych, a brak przestrzegania przepisów często ma swoje odzwierciedlenie w wypadkach i stłuczkach. Dlatego w Polsce samochody szybciej się „kończą”.

Warto także zwrócić uwagę na materiały wykorzystane do produkcji samochodów. Pod tym względem warto jest postawić na rynek amerykański, na którym samochody konstruowane są z materiałów najwyższej jakości. Posiadają także znacznie bogatsze wersje. Są to  jednak modele często niespotykane w produkcji europejskiej. Po sprowadzeniu ich do Polski, muszą przejść wymianę oświetlenia tak, aby spełniały normy prawne i umożliwiały bezpiecznie poruszanie się po polskich drogach.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.