Które marki najczęściej są sprzedawane?

W dzisiejszych czasach świat stanął do góry nogami, co nie wróży dobrze na najbliższą przyszłość. W spadku po epidemii mamy braki w  zasobach ludzkich, a także w materiałach potrzebnych do produkcji samochodów… Linie produkcyjne są opóźnione, a niekiedy wręcz zatrzymane. Branża automotive bardzo oberwała, aczkolwiek nie tylko ona. Odczuć to może to każdy, dożyliśmy czasów gdzie benzyna jest powyżej 6zł, a używane auta osiągają większe ceny niż nowe.

Dokładnie tak, rynek aut używanych przeżywa prawdziwe oblężenie, bo nowych aut nie ma! Samochodów z instalacją gazową LPG praktycznie nie ma w ofertach portali aukcyjnych, za to bardzo dużo jest poleasingowych diesli. Zainteresowanie jest ogromne, co nakręca wysokie ceny samochodów używanych. Z obserwacji rynku można zauważyć, że auta podrożały około o 10 tyś względem roku poprzedniego. To niebywałe, gdyż o takich rzeczach jedynie słyszało się od naszych dziadków, gdy opowiadali jak to żyło się w czasach PRL’u.

Jednak skupmy się na czasach obecnych i przyjrzyjmy się jakie marki i jakie wyposażenie najbardziej kuszą w Polsce. Zacznijmy od średniego wieku samochodu importowanego, to 12 lat! Jednak promykiem nadziei są oferty od komisów, w których można znaleźć auta również dużo młodsze – od 3 do 5 lat. Najczęściej poleasingowe, w dobrym stanie i z całkiem niezłym wyposażeniem. Mowa tu na pewno o klimatyzacji automatycznej, ekranie dotykowym z obsługą Android Auto, wszystkimi szybami elektrycznymi oraz lusterkami zewnętrznymi podgrzewanymi. W ostatnich latach również bardzo mocno pożądane stały się fotele podgrzewane, które umilają podróż w zimowych warunkach.

Według statystyk najlepiej sprzedającym się autem używanym osobowym w naszej ojczyźnie jest marka Audi. Zajmuje dwa pierwsze czołowe miejsca ze swoimi czołowymi modelami, takimi jak Audi A4 oraz Audi A6. Kolejne miejsca w statystykach zajmuje BMW ze swoimi modelami serii 3 oraz 4. Miejsce 5 i 6 należy dla Volkswagena Passata oraz Golfa. Trend pokazuje że Polacy kochają niemieckie samochody i jest to w 100% zrozumiałe. Samochody niemieckie są po prostu dobre, Niemcy dokładnie wiedzą co robią. A co jeszcze jest na naszej liście? Na kolejnych miejscach znalazł się Ford Mondeo, Mercedes-Benz klasy E i C oraz Opel Astra J. Samochody z pod znaku błyskawicy od dawna cieszą się również w naszym kraju popularnością za sprawą świetnego stosunku ceny do jakości. Samochody potrafią być wygodne a przy okazji ekonomiczne. A przyszłość pokaże, czy przejście Opla w francuskie ręce wyjdzie mu na dobre czy złe.

Co jeszcze można wywnioskować z wypisanych wyżej samochodów? Że przesiadamy do coraz to lepszych samochodów, czasy gdy na ulicach panowały małe samochody przemijają. Dzieje się tak, gdyż coraz łatwiej zakupić auto z pewnego źródła z przejrzystą historią. Są to bardzo często auta w świetnym stanie bez śladu zużycia, serwisowanych w ASO  i od pierwszego właściciela. Można śmiało powiedzieć, chcemy jeździć szybciej, wygodniej, w komfortowych warunkach. Samochód staje się nie tylko środkiem transportu, a miejscem relaksu oraz przyjemności. I niejednokrotnie samochód określa również nasz status społeczny.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.